Aktualności

Trafiłeś do zakładki aktualności.

Znajdziesz tu moje nowinki biletowe, łupy z wymian, wzmianki z wypraw w nieznane oraz biletowych zakupów. Dowiesz się również ile mam aktualnie biletów w swojej kolekcji.

W mojej kolekcji jest już 4210 biletów ze 148 miast Polski!

Sobota, 17 sierpnia 2019 r.

Wielkie podziękowania dla Pana Grzegorza za dawkę aktualnych biletów z Krakowa, których wcześniej nie miałam w kolekcji. Takie niespodzianki cieszą najbardziej!

Poniedziałek, 8 lipca 2019 r. 

Dziś dotarły do mnie bilety z wymiany z Panem Piotrem z Łodzi. Wymienialiśmy się w ciemno, więc przesyłka była dla mnie bardzo miłą niespodzianką, a szczególnie bilety z Bielska-Białej. Tych sprzed denominacji jeszcze nie miałam 🙂

Niedziela, 7 lipca 2019 r.

Moje kolekcjonerskie marzenie wreszcie się spełniło, za co z całego serca dziękuję Pani Ani! Dotarło do mnie ponad 5000 biletów komunikacyjnych, kolejowych, okolicznościowych, zagranicznych i wielu, wielu innych! Pani Ania od najmłodszych lat zbierała bilety, a swoje kolekcjonerskie łupy przekazała w moje ręce! To ogromny zastrzyk dla mojej kolekcji i mnóstwo biletów, których nie widziałam jeszcze nigdy. Jeszcze nie zdradzę wszystkich szczegółów, ale kolekcjonerzy o sokolim wzroku nawet po rantach zgadną, z jakiego miasta pochodzą bilety, a chociaż ich część. Mam rację?

W pudełku znajduje się niezliczona ilość biletów, m.in. z Katowic i Gliwic oraz niemal 200 biletów miesięcznych. W papierowych torebkach umieściłam jeszcze nieposortowane bilety kolejowe, zagraniczne i inne.

Takiej niespodzianki naprawdę się nie spodziewałam! Jeszcze raz serdecznie dziękuję!

Niedziela, 23 czerwca 2019 r. 

Zaskakująco szybko poradziłam sobie z nowymi łupami, ale miałam świetny doping – kolejna wymiana na 147 biletów! Niedługo przyjadą do mnie nowości z Kutna, Tomaszowa Mazowieckiego, Pabianic, Łaska i wielu innych miast. Teraz przyszedł czas na umieszczenie biletów w klaserach, do kolekcji dołączy ich niemal 1000!

Na stronie pojawiły się bilety z kolejnych miast – Czechowic-Dziedzic, CzerwonakaCzęstochowyDębicy, DzierżoniowaElbląga i Ełku.

Zapraszam do oglądania!

Niedziela, 16 czerwca 2019 r.

W piątek dotarł do mnie świeży towar zapakowany w samarki. Dawno nie zdarzało mi się kupować biletów, szczególnie w takiej ilości, ale tym razem nie mogłam się oprzeć. Do kolekcji dołączyło ok. 1850 biletów Komunikacji  Miejskiej, w tym 246 biletów miesięcznych! W weekend połączyłam łowy z ostatniego tygodnia i zabrałam się za katalogowanie. Już widzę, że sporo nowości wpadnie do klaserów i będę miała co pokazać przy następnych wymianach.

Niedługo posegreguję wszystkie i dam znać co trafiło do kolekcji, a co do dubletów. Planuję też zmianę metody przechowywania biletów. Na tę chwilę kolekcja nieźle się prezentuje na kartach albumu z folią magnetyczną, jednak 6-8 letnie karty nie trzymają się już tak dobrze, jak na początku. Rogi żółkną a bezpieczna warstwa “klejąca” zaczyna zagrażać kolekcji. Planuję migrację na klasery do znaczków. Mam jeden taki i muszę przyznać, że sprawdza się najlepiej ze wszystkich sposobów, które próbowałam do tej pory (samodzielne tworzenie kart podobnych do tych z klaserów do znaczków widoczne na zdjęciach biletów na wymianę, wizytowniki A4 z folii i oczywiście arkusze z folią magnetyczną). Akcesoria dla filatelistów nie należą niestety do najtańszych, więc odkładałam ten pomysł na później. Chyba wystarczająco dojrzał, więc zaczynam się rozglądać za ciekawymi ofertami. Dam Wam znać o przeprowadzce!

Pisałam, że do kolekcji dołączyło ok. 1850 biletów Komunikacji  Miejskiej, ale tak to dokładnie nie wygląda. Niektóre z nich muszę wykluczyć, jak na przykład:

  • bilety uszkodzone,
  • bilety zagraniczne (takich nie zbieram, ale oferuję innym kolekcjonerom),
  • bilety z automatu (takich również nie zbieram. Jeśli któryś z kolekcjonerów jest zainteresowany – oddam hurtowo!),
  • bilety okolicznościowe, cyrkowe, kinowe, PKP, koncertowe i inne tego typu.

Resztę biletów dzielę alfabetycznie na miasta, a później porównuję z kolekcją w klaserach. Dopiero te bilety , ułożone w klaserze liczę w kolekcji – stąd liczba 4210 (na tę chwilę). Faktyczna liczba biletów czy to w kolekcji, czy w dubletach jest mi permanentnie nieznana. Myślę, że może być to ok. 3000 samych biletów z Koszalina.

W tym tygodniu na stronę trafiły bilety z kolejnych miast – Chełma, Chojnic, Chrzanowa, Ciechanowa, Cieszyna i Czarnkowa. Jeszcze 128!

Środa, 12 czerwca 2019 r.

Dziś do mojej kolekcji trafiło aż 281 biletów z dwóch wymian!

Randka w ciemno? Nie, wolę wymianę! Dziękuję bardzo Monice z Wrocławia za wymianę w ciemno. Oto nowe łupy!

Dziękuję również Maciejowi z Warszawy za dość sporą wymianę – 181 nowych okazów trafiło do mojej kolekcji.

Poniedziałek, 3 czerwca 2019 r.

Dziś dodarły do mnie unikatowe bilety z Lublina. Dlaczego unikatowe? Spójrzcie na ważność biletów! Bilety były ważne do 31 czerwca 1995 r. 🙂