Aktualności

Trafiłeś do zakładki aktualności.

Znajdziesz tu moje nowinki biletowe, łupy z wymian, wzmianki z wypraw w nieznane oraz biletowych zakupów. Dowiesz się również ile mam aktualnie biletów w swojej kolekcji.

W mojej kolekcji jest już 4210 biletów ze 148 miast Polski!

Czwartek, 19 września 2019 r.

Cześć! Minęło już trochę czasu od mojej poprzedniej wymiany, ale w biletowym świecie wcale nie ucichło. Udało mi się ułożyć niemal wszystkie dublety, więc serdecznie zapraszam wszystkich bileterów do wymiany!

Dziś dotarły do mnie aż dwa listy od moich czytelników. Wydawałoby się, że w dobie cyfryzacji listy pisane ręcznie nie mają już racji bytu. Wcale się z tym nie zgodzę! Nic tak nie cieszy, jak długo wyczekiwana wiadomość, szczególnie jeśli dołączone są do niej bilety. I to nie byle jakie! To na samym dole to już wiekowy, pięćdziesięcioletni skrawek historii. Dziękuję serdecznie Panu Adamowi za przesyłkę, pamięć i miłe słowa!

Dziękuję również za bilety z Żagania oraz Żar – największego miasta w polskiej części Łużyc. Gdy bilety te były w użyciu ja dopiero zaczynałam swoją przygodę z biletami. Dwadzieścia lat minęło, a bilety nadal w nienagannym stanie. Takie przesyłki cieszą najbardziej!

Środa, 28 sierpnia 2019 r.

Ogromne podziękowania dla Michała z Szafy Pełnej Biletów za ogromną dawkę biletów z Warszawy! Kartonikowych biletów mam już 133 sztuki i kolekcja ciągle rośnie. Chcecie zobaczyć, co znalazło się w mojej kolekcji? Oto warszawskie bilety.

Sobota, 17 sierpnia 2019 r.

Wielkie podziękowania dla Pana Grzegorza za dawkę aktualnych biletów z Krakowa, których wcześniej nie miałam w kolekcji. Takie niespodzianki cieszą najbardziej!

Poniedziałek, 8 lipca 2019 r. 

Dziś dotarły do mnie bilety z wymiany z Panem Piotrem z Łodzi. Wymienialiśmy się w ciemno, więc przesyłka była dla mnie bardzo miłą niespodzianką, a szczególnie bilety z Bielska-Białej. Tych sprzed denominacji jeszcze nie miałam 🙂

Niedziela, 7 lipca 2019 r.

Moje kolekcjonerskie marzenie wreszcie się spełniło, za co z całego serca dziękuję Pani Ani! Dotarło do mnie ponad 5000 biletów komunikacyjnych, kolejowych, okolicznościowych, zagranicznych i wielu, wielu innych! Pani Ania od najmłodszych lat zbierała bilety, a swoje kolekcjonerskie łupy przekazała w moje ręce! To ogromny zastrzyk dla mojej kolekcji i mnóstwo biletów, których nie widziałam jeszcze nigdy. Jeszcze nie zdradzę wszystkich szczegółów, ale kolekcjonerzy o sokolim wzroku nawet po rantach zgadną, z jakiego miasta pochodzą bilety, a chociaż ich część. Mam rację?

W pudełku znajduje się niezliczona ilość biletów, m.in. z Katowic i Gliwic oraz niemal 200 biletów miesięcznych. W papierowych torebkach umieściłam jeszcze nieposortowane bilety kolejowe, zagraniczne i inne.

Takiej niespodzianki naprawdę się nie spodziewałam! Jeszcze raz serdecznie dziękuję!

Niedziela, 23 czerwca 2019 r. 

Zaskakująco szybko poradziłam sobie z nowymi łupami, ale miałam świetny doping – kolejna wymiana na 147 biletów! Niedługo przyjadą do mnie nowości z Kutna, Tomaszowa Mazowieckiego, Pabianic, Łaska i wielu innych miast. Teraz przyszedł czas na umieszczenie biletów w klaserach, do kolekcji dołączy ich niemal 1000!

Na stronie pojawiły się bilety z kolejnych miast – Czechowic-Dziedzic, CzerwonakaCzęstochowyDębicy, DzierżoniowaElbląga i Ełku.

Zapraszam do oglądania!

Niedziela, 16 czerwca 2019 r.

W piątek dotarł do mnie świeży towar zapakowany w samarki. Dawno nie zdarzało mi się kupować biletów, szczególnie w takiej ilości, ale tym razem nie mogłam się oprzeć. Do kolekcji dołączyło ok. 1850 biletów Komunikacji  Miejskiej, w tym 246 biletów miesięcznych! W weekend połączyłam łowy z ostatniego tygodnia i zabrałam się za katalogowanie. Już widzę, że sporo nowości wpadnie do klaserów i będę miała co pokazać przy następnych wymianach.

Niedługo posegreguję wszystkie i dam znać co trafiło do kolekcji, a co do dubletów. Planuję też zmianę metody przechowywania biletów. Na tę chwilę kolekcja nieźle się prezentuje na kartach albumu z folią magnetyczną, jednak 6-8 letnie karty nie trzymają się już tak dobrze, jak na początku. Rogi żółkną a bezpieczna warstwa “klejąca” zaczyna zagrażać kolekcji. Planuję migrację na klasery do znaczków. Mam jeden taki i muszę przyznać, że sprawdza się najlepiej ze wszystkich sposobów, które próbowałam do tej pory (samodzielne tworzenie kart podobnych do tych z klaserów do znaczków widoczne na zdjęciach biletów na wymianę, wizytowniki A4 z folii i oczywiście arkusze z folią magnetyczną). Akcesoria dla filatelistów nie należą niestety do najtańszych, więc odkładałam ten pomysł na później. Chyba wystarczająco dojrzał, więc zaczynam się rozglądać za ciekawymi ofertami. Dam Wam znać o przeprowadzce!

Pisałam, że do kolekcji dołączyło ok. 1850 biletów Komunikacji  Miejskiej, ale tak to dokładnie nie wygląda. Niektóre z nich muszę wykluczyć, jak na przykład:

  • bilety uszkodzone,
  • bilety zagraniczne (takich nie zbieram, ale oferuję innym kolekcjonerom),
  • bilety z automatu (takich również nie zbieram. Jeśli któryś z kolekcjonerów jest zainteresowany – oddam hurtowo!),
  • bilety okolicznościowe, cyrkowe, kinowe, PKP, koncertowe i inne tego typu.

Resztę biletów dzielę alfabetycznie na miasta, a później porównuję z kolekcją w klaserach. Dopiero te bilety , ułożone w klaserze liczę w kolekcji – stąd liczba 4210 (na tę chwilę). Faktyczna liczba biletów czy to w kolekcji, czy w dubletach jest mi permanentnie nieznana. Myślę, że może być to ok. 3000 samych biletów z Koszalina.

W tym tygodniu na stronę trafiły bilety z kolejnych miast – Chełma, Chojnic, Chrzanowa, Ciechanowa, Cieszyna i Czarnkowa. Jeszcze 128!

Środa, 12 czerwca 2019 r.

Dziś do mojej kolekcji trafiło aż 281 biletów z dwóch wymian!

Randka w ciemno? Nie, wolę wymianę! Dziękuję bardzo Monice z Wrocławia za wymianę w ciemno. Oto nowe łupy!

Dziękuję również Maciejowi z Warszawy za dość sporą wymianę – 181 nowych okazów trafiło do mojej kolekcji.

Poniedziałek, 3 czerwca 2019 r.

Dziś dodarły do mnie unikatowe bilety z Lublina. Dlaczego unikatowe? Spójrzcie na ważność biletów! Bilety były ważne do 31 czerwca 1995 r. 🙂