Koszalińskie bilety od Pana Janusza


Aktualności / sobota, 21 marca, 2020

Mała wymiana też może być wielka. Do mojej kolekcji dołączyło 13 biletów z Koszalina.

Wymiana z Panem Januszem miała miejsce w poprzednim tygodniu, ale do tej pory nie miałam chwili na publikację i zrobienie ładnych fotografii. Dziś w końcu wyszło pierwsze wiosenne słońce i zaowocowało nowymi zdjęciami. Mam nadzieję, że Wam się spodobają, podobnie, jak koszalińskie bilety.

W Koszalinie swego czasu obowiązywały wyższe ceny biletów kupionych u kierowcy. Bilety zakupione u kierowcy różniły się od tych zakupionych w innych miejscach nie tylko ceną, ale i kolorem – były żółte i to nie tylko w tym wzorze. Moim zdaniem droższe bilety sprzedawane przez kierowcę to świetny pomysł 🙂 Pasażer ma wybór – może kupić bilet w innym miejscu taniej, a kierowca ma więcej spokoju, bo niektórzy jednak skorzystają z tańszego wyboru. Nie chodzi oczywiście o to, że kierowca jest przemęczony jazdą i wydanie jednego czy dwóch biletów to dla niego tak wielki problem. Każdy zakup biletu to późniejszy wyjazd z przystanku, a więc opóźnienia, które kumulują się w trakcie jazdy (również przez korki). Jeśli kupujesz bilet u kierowcy, nie narzekaj, że autobus przyjedzie na przystanek minutę za późno!

Koszalińskie bilety sprzed denominacji. Do jedne z pierwszych tak starych biletów z Koszalina w mojej kolekcji. Od urodzenia mieszkam w Koszalinie, więc bilety z tego miasta są mi najbliższe. A poza tym, bilety z tego zdjęcia są mniej więcej w moim wieku! Niesamowicie cieszę się z tych okazów!

Podobny wzór – inna cena. Wzory biletów w Koszalinie bardzo często były powielane. Często są również wykorzystywane starsze wzory biletów, np. teraz na stacji paliw MZK Koszalin można nadal zakupić bilet dobowy z poprzedniego wzoru, który nadal obowiązuje.

Do kolekcji dołączył:

  • bilet WPKM Koszalin – 800 zł i 1000 zł,
  • bilet MZK Koszalin – 2000 zł z reklamą istniejącej do tej pory drukarni biletów DrukFont, z adresem jeszcze na ul. A. Waryńskiego 5 (teraz na Jasnej 4),
  • bilet MZK Koszalin – 4000 zł z reklamą sklepu dla panów MODES u Jabłońskich (teraz Salon Firmowy Męskiej Mody Ślubnej MODES ul. 1 Maja 4),
  • bilet MZK Koszalin – 10000 zł,
  • bilet komunikacji miejskiej ze wzorem heksagonu za: 50 gr/5000 zł, 70 gr/7000 zł, 75 gr/7500 zł,
  • bilet komunikacji miejskiej ze wzorem heksagonu za: 75 gr, 1,50 zł/0,10 zł, 1,80 zł/1,60 zł,
  • bilet komunikacji miejskiej ze wzorem heksagonu zakupione u kierowcy za 1,75 zł, 2,25 zł/1,55 zł.

Dziękuje panie Januszu za naszą pierwszą wymianę i mam nadzieję – do następnej!

Ze względu na sytuację panującą na świecie i opóźnienia Poczty Polskiej (list polecony szedł do mnie ponad 10 dni), moje listy do Was również będą opóźnione, ale na pewno do Was dotrą. Proszę uzbroić się w cierpliwość! Wymiany możemy odłożyć na później, aby niepotrzebnie nie robić tłoku na poczcie (u mnie zawsze są ogromne kolejki). Trzymacie się ciepło! Odporności i #zostańwdomu i zajmij się biletami!

2 Replies to “Koszalińskie bilety od Pana Janusza”

  1. Ja się zastawiałem co to jest ten wpkm koszalin a to Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Koszalinie 🙂 Cały czas myślałem, że to MZK Koszalin!

    1. Zgadza się, w Koszalinie działa Miejski Zakład Komunikacji (od 1.01.1992 r. – zakład budżetowy, od 1.01.1997 r. – spółka skarbu miasta.). Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Koszalinie istniało w latach 1.01.1977 r. – 1.01.1992 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.