Biletowe zakupy


Aktualności / niedziela, 16 czerwca, 2019

W piątek dotarł do mnie świeży towar zapakowany w samarki. Dawno nie zdarzało mi się kupować biletów, szczególnie w takiej ilości, ale tym razem nie mogłam się oprzeć. Do kolekcji dołączyło ok. 1850 biletów Komunikacji  Miejskiej, w tym 246 biletów miesięcznych! W weekend połączyłam łowy z ostatniego tygodnia i zabrałam się za katalogowanie. Już widzę, że sporo nowości wpadnie do klaserów i będę miała co pokazać przy następnych wymianach.

Niedługo posegreguję wszystkie i dam znać co trafiło do kolekcji, a co do dubletów. Planuję też zmianę metody przechowywania biletów. Na tę chwilę kolekcja nieźle się prezentuje na kartach albumu z folią magnetyczną, jednak 6-8 letnie karty nie trzymają się już tak dobrze, jak na początku. Rogi żółkną a bezpieczna warstwa “klejąca” zaczyna zagrażać kolekcji. Planuję migrację na klasery do znaczków. Mam jeden taki i muszę przyznać, że sprawdza się najlepiej ze wszystkich sposobów, które próbowałam do tej pory (samodzielne tworzenie kart podobnych do tych z klaserów do znaczków widoczne na zdjęciach biletów na wymianę, wizytowniki A4 z folii i oczywiście arkusze z folią magnetyczną). Akcesoria dla filatelistów nie należą niestety do najtańszych, więc odkładałam ten pomysł na później. Chyba wystarczająco dojrzał, więc zaczynam się rozglądać za ciekawymi ofertami. Dam Wam znać o przeprowadzce!

Pisałam, że do kolekcji dołączyło ok. 1850 biletów Komunikacji  Miejskiej, ale tak to dokładnie nie wygląda. Niektóre z nich muszę wykluczyć, jak na przykład:

  • bilety uszkodzone,
  • bilety zagraniczne (takich nie zbieram, ale oferuję innym kolekcjonerom),
  • bilety z automatu (takich również nie zbieram. Jeśli któryś z kolekcjonerów jest zainteresowany – oddam hurtowo!),
  • bilety okolicznościowe, cyrkowe, kinowe, PKP, koncertowe i inne tego typu.

Resztę biletów dzielę alfabetycznie na miasta, a później porównuję z kolekcją w klaserach. Dopiero te bilety , ułożone w klaserze liczę w kolekcji – stąd liczba 4210 (na tę chwilę). Faktyczna liczba biletów czy to w kolekcji, czy w dubletach jest mi permanentnie nieznana. Myślę, że może być to ok. 3000 samych biletów z Koszalina.

W tym tygodniu na stronę trafiły bilety z kolejnych miast – Chełma, Chojnic, Chrzanowa, Ciechanowa, Cieszyna i Czarnkowa. Jeszcze 128!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.