Bilety komunikacji miejskiej od ZKM Białogard


Aktualności / poniedziałek, 17 lutego, 2020

Kiedy dwa dni temu przeczytałam, że w ZKM Białogard, 15 lutego zmienia się wzór biletów, od razu wiedziałam, że niedługo zwiedzę to miasto.

Okazało się jednak, że moja podróż odbędzie się dużo szybciej, niż bym się spodziewała. Przed weekendem napisałam do ZKM w Białogardzie w sprawie biletów i od razu odpisała mi Pani Beata Szczygielska z zaproszeniem po ich odbiór. Nie spodziewałam się takiej ilości zdobyczy! Dziękuję serdecznie Zakładowi Komunikacji Miejskiej w Białogardzie i wszystkim przemiłym pracownikom!

Otrzymałam m.in:

 • 3 blankiety legitymacji na bilet ulgowy trasowany,
 • 14 biletów wolnej jazdy,
 • stos biletów ulgowych i normalnych z trzech poprzednich wzorów,
 • bilety z nowym logo,
 • 35 biletów miesięcznych.

Na wymianę mam bilety miesięczne z Białogardu:

 • 39 zł – październik 2018, styczeń 2019, maj 2019(3), sierpień 2019, wrzesień 2019(2), listopad 2019,
 • 68 zł – wrzesień 2018, marzec 2019(6),

Otrzymałam również najnowszy wzór biletów za 1,20 zł i 2,40 zł. Bilety upamiętniają 45-lecie komunikacji miejskiej w Białogardzie. Ich cena się nie zmieniła, zmieniła się natomiast funkcjonalność – bilety obowiązują przez 45 minut i umożliwiają przesiadkę między autobusami – jedną z trzech linii.

Chcecie przeczytać więcej o komunikacji miejskiej w Białogardzie? Koniecznie przeczytaj ten artykuł na stronie Ciekawostki Komunikacyjne.

Jeszcze raz dziękuję na wszystkie bilety!

4 Replies to “Bilety komunikacji miejskiej od ZKM Białogard”

 1. ja nie miałem tyle szczęścia co Pani, choć jestem mieszkańcem Białogardu 🙂 dostałem tak gdzieś połowę z tego zestawu. Parę znaczków, starych biletów i 2 bilety wolnej jazdy. Pisałem do nich w październiku zeszłego roku. Ale no nic 🙂

  1. Panie mieszkańcu Białogardu, mam na wymianę jeszcze trochę biletów z Białogardu. Może Pana zainteresują 🙂 Ja odezwałam się do ZKM od razu, kiedy dowiedziałam się o zmianie wzorów biletów, bo spodziewałam się, że będą chcieli pozbyć się starszych wzorów, które przestały obowiązywać. I tak też było 🙂 Niestety coraz więcej komunikacji decyduje się na niszczenie biletów, które wyszły z obiegu. Jeszcze kilka lat temu o wiele łatwiej było otrzymać paczuszkę od komunikacji z różnych miast. A Pan oprócz białogardzkiej komunikacji zgłaszał się jeszcze do innych?

 2. WItam

  Pani Agnieszko, czy na potrzeby książki historycznej o komunikacji miejskiej w Białogardzie byłaby Pani w stanie udostępnić do pracy część swoich zbiorów?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.