Krotoszyn, nowy bilet ZTM i pierwszy miesięczny z Warszawy


Aktualności / poniedziałek, 9 marca, 2020

Do mojej kolekcji dołączył bilet z Krotoszyna, pierwszy bilet miesięczny z Warszawy oraz nowy wzór ZTM.

Do mojej kolekcji dołączył bilet z Olkusza za 1,00 zł. Wzór z 2019 roku upamiętnia 720 lecie Olkusza. Nie spodziewałam się, że Olkusz ma tak niedrogie bilety Komunikacji Miejskiej. Niespotykana cena! Bilet obowiązuje na terenie miasta. W cenniku są również bilety gminne oraz bagażowe. Mam nadzieję, że szybko je zdobędę!

Od niedawna staram się uzupełnić bilety kolekcję w bilety kartonikowe z Warszawy, zwracając uwagę na serie. Nadal uważam to niemal niemożliwe, ale dlaczego by nie spróbować. W mojej kolekcji mam na tę chwilę 178 biletów z Warszawy. Jeśli macie u siebie serie, których nie zaznaczyłam na zielono, chętnie się nimi zaopiekuję! 🙂 Do mojej kolekcji dołączył pierwszy bilet miesięczny ze stolicy. Nie wiem jakim cudem stało się to dopiero po tylu latach, niemniej cieszy mnie to jeszcze bardziej. Zwróćcie uwagę na serię biletu 094, czyli mam do zebrania co najmniej 93 bilety wyglądające niemal identycznie 🙂

Bilet Tyskich Linii Tramwajowych od razu wpadł mi w oko. Wygląda na bilet z lat osiemdziesiątych, data również na to wskazuje. Jest to jednak bilet pamiątkowy z 2017 roku upamiętniający 35-lecie trolejbusów w Tychach. Macie taki w swojej kolekcji?

Ten bilet mogliście już oglądać na moim Instagramie. To okaz z najnowszego cennika Zarządu Transportu Metropolitalnego. Nowy wzór oraz cennik obowiązuje od 1 marca tego roku na terenie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, czyli Katowic, Sosnowca, Tych, Świerklańca i Gliwic.

Do mojej kolekcji dołączył również pierwszy bilet z Krotoszyna. Nic nie cieszy mnie tak, jak pierwszy okaz z nowego miasta. Nie jest to bilet z aktualnego cennika, ale napisałam już do Komunikacji Miejskiej w Krotoszynie i mam nadzieję, że uda mi się pozyskać aktualne wzory biletów.

Dziękuję Panu Maciejowi z Tych za kolejną wymianę i już nie mogę się doczekać kolejnej!

Chcesz zobaczyć jakie jeszcze bilety wpadły do mojej kolekcji? Odwiedź mojego Facebooka oraz Instagrama!

2 Replies to “Krotoszyn, nowy bilet ZTM i pierwszy miesięczny z Warszawy”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.