Randka w ciemno. Z biletami oczywiście!


Aktualności / sobota, 7 marca, 2020

Nie ma to, jak clickbaitowy tytuł, prawda? Chcecie zobaczyć, jak wygląda prawdziwa randka, a raczej wymiana w ciemno? Zapraszam!

Dawno nie bawiłam się w wymiany w ciemno, a do tej wymiany przekonał mnie Pan Marcin z Siedlec i wcale nie żałuję. Na początku mojej przygody z kolekcjonowaniem, kiedy nie miałam za bardzo czym się pochwalić, wymiany w ciemno były dla mnie na porządku dziennym. Kiedy kolekcja podrosła, wolałam wybierać dla siebie konkrety. Wymiana w ciemno to zawsze niespodzianka. Gdy w mojej kolekcji było 500 biletów, było ogromne prawdopodobieństwo, że bilety, które do mnie dotrą, uzupełnią moją kolekcję w nowości. Teraz, gdy kolekcja jest dziesięć razy większa – już tej pewności nie ma. Niemniej lubię randki w ciemno z biletami, bo to nie tylko niespodzianka, ale także świetne uzupełnienie, jak nie kolekcji, to chociaż biletów na wymianę.

Wymiana 50 na 50 to i mało, i dużo. Patrząc na moje dwa kartony dubletów – chyba jednak mało. Nie zrozumcie mnie źle, mi zawsze mało biletów. Drodzy Kolekcjonerzy, chyba wiecie, o czym mówię 🙂

Wymiana w ciemno okazała się świetnym uzupełnieniem moich zbiorów. Kuśtykam, jeśli chodzi o bilety z miast południowej Polski oraz te na litery S-Ż. Dlaczego? Zazwyczaj kolekcjonerzy wysyłają do mnie swoje dublety alfabetycznie i nie zdążę dojechać do dalszych liter. Teraz, gdy biletów mam nieco więcej, w końcu mogę poznać wzory z południa.

Do kolekcji wpadł m.in. bilet z Bełchatowa, który możecie zobaczyć na pierwszym zdjęciu. Odkąd zobaczyłam bilety z tego miasta, ciekawiło mnie pochodzenie herbu Bełchatowa, na którym widnieje scena z księgi Rodzaju. Okazuje się, że pochodzenie herbu jest nieznane. Sądzono, że herb został zaprojektowany w 1847 roku do Albumu Heraldii Królestwa Polskiego, jednak znaleziono go na dokumencie starszym o niemal 50 lat. Może to właśnie Bełchatów był biblijnym Edenem. To wyjaśniałoby, dlaczego Festiwal Sztuki Jabłka odbywa się właśnie w tym mieście.

Wracając do randki w ciemno, w pięknie zapakowanym liście znalazłam bilety z: Bełchatowa, Siedlec, Torunia, Radomia,Tomaszowa Mazowieckiego, Gdyni, Przemyśla, Raciborza, Ostrowca Świętokrzyskiego, Białegostoku, Wrocławia, Konstantynowa Łódzkiego, Bydgoszczy, Zgierza, Lublina, Płocka, Częstochowy, Kutna, Olsztyna, Gniezna, Wejherowa i Warszawy. Jestem bardzo zadowolona z wymiany i dziękuję serdecznie Panu Marcinowi 🙂 Mam nadzieję, że kolejnym razem wybierzemy ze swoich dubletów coś konkretnego.

A co na to RODO, czyli dlaczego upubliczniam swój adres?

edit. Kochani, przeprowadziłam się i zmieniłam adres. Nie odwiedzam już poczty przy ulicy Armii Krajowej. Jeśli chciałbyś wysłać do mnie bilety, napisz proszę tu lub na Facebooku. Będę niezwykle wdzięczna! Niezapowiedziane wysyłki POSTE RESTANTE sprawiły, że byłam na poczcie średnio raz w tygodniu, wyczekując w kolejce godzinami i raz za razem słyszałam, że dla mnie nic nie ma 🙁 Myślę, że skrytka pocztowa to o wiele lepsze rozwiązanie. Właśnie się nad nim zastanawiam!

Co ona robi, przecież teraz każdy złodziej może przyjechać do Koszalina i rozkraść jej kolekcję!

Nie, wcale tak nie jest i wie to każdy, kto słyszał o przesyłkach POSTE RESTANTE. Co oznacza ta tajemnicza nazwa? Przesyłki tego typu to świetna opcja dla osób, które nie posiadają stałego adresu zamieszkania, do których listy z jakiegoś powodu nie docierają, lub dla tych, które po prostu nie chcą podawać swojego adresu nieznajomym. Ten, który widzicie na liście to namiary na moją najbliższą pocztę. I muszą rozwiać wszystkie Wasze obawy na temat tego typu przesyłek – nie znikają w transporcie, a na ich odebranie macie aż 14 dni a list nie kosztuje drożej niż inny! Wystarczy odwiedzić placówkę pocztową, okazać dokument tożsamości i odebrać karton pełen listów z biletami 🙂 No właśnie, jeśli chciałbyś przekazać bilety do mojej kolekcji, nie pytaj, tylko wysyłaj POSTE RESTANTE na ten adres i moje nazwisko. Z niecierpliwością czekam na pierwszą taką przesyłkę niespodziankę!

A Wy wybieracie wymiany w ciemno czy stawiacie na konkrety? Słyszeliście wcześniej o przesyłkach POSTE RESTANTE? Dajcie znać w komentarzach! Zapraszam do wymiany!

One Reply to “Randka w ciemno. Z biletami oczywiście!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.